• ul. Postępu 36A, Jastrzębiec

    05-552 Magdalenka, Polska

  • sekretariat@igbzpan.pl

    tel. +48 22 736-70-00
    fax +48 22 756-16-99

Dr Irene Camerlink zdobyła nagrodę Young Animal Welfare Scientist of the Year 2020

02.07.20

Prestiżowa nagroda dla młodego naukowca działającego na rzecz dobrostanu zwierząt.


Dr Irene Camerlink, adiunkt w Zakładzie Behawioru i Dobrostanu Zwierząt, została uhonorowana nagrodą UFAW dla Młodych Naukowców Roku w dziedzinie dobrostanu zwierząt w uznaniu za jej wyjątkową pracę na rzecz poprawy dobrostanu świń.

Dr Camerlink została nominowana do nagrody przez profesora Jean-Loupa Raulta, dyrektora Instytutu Nauki o Dobrostanie Zwierząt na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu, który powiedział: „Oprócz posiadania doskonałych umiejętności naukowych, Irene naprawdę kieruje się pragnieniem wprowadzania zmian w dobrostanie zwierząt w praktyce. Najlepiej ilustrują to regularne artykuły, które pisze w czasopismach popularnonaukowych w celu rozpowszechniania wiedzy na temat dobrostanu świń i praktycznych sposobów ich poprawy. Moim zdaniem jest to największa zaleta dzięki której wyróżnia się Irene, i do której potrzebujemy więcej osób takich jak ona, aby pomóc w przełożeniu wiedzy naukowej na poprawę dobrostanu zwierząt w tej dziedzinie ”.

Więcej infromacji na temat nagrody: https://www.ufaw.org.uk/press-releases/prestigious-award-for-young-scientist-driven-to-benefit-animal-welfare